10. Global Riskler Zirvesi

Basında 10. Global Riskler Zirvesi

10 Şubat tarihinde NTV’de yayınlanan Noyan Doğan’ın sunduğu “Bakış” adlı programda, KRYD Yönetim Kurulu başkanımız Bora Akdoğanlar, Yönetim Kurulu üyemiz A. Arda Kocyan ve AXA Türkiye Teknik Başkanı Barış Altın konuk olmuştur. Programda KRYD derneği başta olmak üzere, 9 Şubat’ta gerçekleştirdiğimiz 10. Global Riskler Zirvesi, kurumsal risklerin yönetimi ve risk transfer aracı olarak sigortanın öneminden bahsedilmiştir. Bunlar ve daha fazlası için programın kendisine fotoğrafa tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Global Riskler Zirvesi Yoğun Katılımla Gerçekleştirildi

Bu yıl 10.’sunu düzenlediğimiz Global Riskler Zirvesi’ni Hedefler için İş Dünyası – Business for Goals Platformu ortaklığı ve Sabanci Holding ev sahipliğinde tamamladık. Çok değerli isimlerin, kuruluşların ve düşünce liderlerinin paylaşımlarıyla dolu dolu geçen bu etkinlik “Kurumsal Risk Yönetimi”ne artan ilgiyi gösterir nitelikte ve ülkemiz adına oldukça umut verici. Çok kısa sürede gösterilen yoğun ilgiden dolayı fiziksel kapasiteyi de gözeterek, kayıtları birkaç gün öncesinden kapatmak durumunda kaldık, anlayışınız için teşekkür ederiz. Yeniden tüm ilgililere teşekkür ederiz! Kurumsal risk yönetiminin önemini ve değerini hak ettiği mertebeye çıkarmak için KRYD olarak çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Ayrıca, eminiz ki gelmek isteyip katılım gösteremeyen çok kıymetli meslektaşlarımız mevcut. Katılamayan paydaşlarımız ve meslektaşlarımız için etkinlikle ilgili önemli çıktıları ilerleyen günlerde sayfamızdan sizlerle paylaşıyor olacağız. Kendilerini ayrıca bundan sonraki etkinliklerimizde de ağırlamak istediğimizi iletmek isteriz. Etkinliğimizin gerçekleşmesinde; ilmek ilmek her detayında emekleri olan tüm Yönetim Kurulu üyelerine, destekleri için Global Riskler Zirvesi Etkinlik Komitesi’ne, iş birliği sağlayan TÜRKONFED – Turkish Enterprise and Business Confederation, UNDP Türkiye, TÜSİAD‘a, kıymetli ana sponsorumuz AXA ve sponsorlarımız Aon Solutions Turkey, Allianz Teknik ve Boston Consulting Group (BCG)‘ye teşekkürlerimizle…

 

HEDEFLER İÇİN İŞ DÜNYASI PLATFORMU (B4G) VE KURUMSAL RİSK YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ İŞBİRLİĞİ İLE 10. GLOBAL RİSKLER ZİRVESİ: AFETLER ODAĞINDA İŞ DÜNYASINDA DAYANIKLILIK

Kurumsal Risk Yönetimi Derneği (KRYD) tarafından düzenlenen Global Riskler Zirvesi’nin 10.’su bu yıl, TÜSİAD’ın kurucuları arasında yer aldığı Hedefler için İş Dünyası (B4G) Platformu ortaklığı ile, ülkemizin yaşadığı büyük afetin yıldönümünde, deprem başta olmak üzere afetlere dayanıklılığımızı arttırmaya yönelik değerlendirmeler ve global riskleri ele almak üzere 9 Şubat 2024 tarihinde Sabancı Center’da gerçekleştirildi.

Haberin devamı için tıklayın.

İŞ DÜNYASI DAYANIKLILIK İÇİN ODAĞINA RİSK YÖNETİMİNİ ALMALI

Kurumsal Risk Yönetimi Derneği’nin her yıl gerçekleştirdiği ‘Global Riskler Zirvesi’, bu yıl Hedefler İçin İş Dünyası Platformu (B4G) iş birliğiyle Sabancı Kuleleri Hacı Ömer Sabancı Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Yurt içi ve yurt dışından önemli konuşmacıların yer aldığı zirvede; çoklu krizler çağına girildiğine vurgu yapılarak, iş dünyası, kamu ve toplumun hep birlikte hareket etmenin gereğine dikkat çekildi. Bu süreçte liderlerin önündeki riskler ve fırsatlar masaya yatırıldı. Düzenlenen panel ve oturumlarda, gelecek dönemde beklenen global riskler, dijital ve yeşil dönüşüm çağına uyum sağlamak, iş dünyasında dayanıklılık, kurumsal risklerin yönetiminde sigorta ve kurumsal risk yönetişimi konuları ele alındı.

Haberin devamı için tıklayın.

İş dünyası dayanıklılık için odağına risk yönetimini almalı

Kurumsal Risk Yönetimi Derneği’nin hedefler için İş Dünyası Platformu ile düzenlediği ‘10.Global Riskler Zirvesi’ depremin yıl dönümünde ‘Afetler Odağında İş Dünyasında Dayanıklılık’ temasıyla gerçekleşti. Zirvede; çoklu krizler çağına girildiğine vurgu yapılarak, iş dünyası, kamu ve toplumun hep birlikte hareket etmenin gereğine dikkat çekildi.

 Haberin devamı için tıklayın.

Risk yönetimi hiç bu kadar önemli hale gelmemişti

Kahramanmaraş depremi sonrası risk yönetimi, özellikle kurumların en önemli gündem maddeleri arasında yer aldı. Her şey sigortalanır mı, tek başına sigorta yeterli mi konuları sıkça tartışır hale geldi. Kurumsal Risk Yönetim Derneği Başkanı Bora Akdoğanlar, Yönetim Kurulu Üyesi Arda Koçyan ve AXA Sigorta İcra Kurulu Üyesi Barış Altın risk yönetimini değerlendirdi. 

Haberin devamı için tıklayın.

Kurumsal Risk Yönetimi İş'te Bunu Konuşalım'da

13 Şubat tarihinde Endüstri Radyo’da, Çetin Ünsalan ile “İŞ’TE BUNU KONUŞALIM” programına, KRYD Yönetim Kurulu üyemiz Özge Güngör konuk oldu. Programda, Kurumsal Risk Yönetimi Derneği’nden, faaliyetlerinden ve bu yıl 10. Gerçekleştirilen ‘Global Riskler Zirvesi’nde nelerin ana gündeme alındığı paylaşıldı. Çoklu krizler çağına girildiğine vurgu yapılarak, iş dünyası, kamu ve toplumun hep birlikte hareket etmenin gerektiği paylaşıldı. Risk yönetiminin sadece büyük ve kurumsal şirketler seviyesinde değil, Kobiler seviyesine inilerek, etkinleştirilmesi gerektiği aktarıldı. Ayrıca kurumların sadece risklere negatif tarafı ile değil, fırsat tarafı ile de bakılması gerektiği paylaşıldı. Son olarak da hem Türkiye’de, hem de dünyada risk yönetimi alanında hala yapılması gereken, atılması gereken çokça adımın olduğu belirtildi.

Yayını dinlemek için tıklayın.

A Para TV'de Global Riskler Zirvesi Değerlendirildi

10. Global Riskler Zirvesi etkinliğimizin vurguları ve derneğimiz hakkında bilgilendirmeleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Sevgin  Eke, A Para’da paylaştı.

Haberi izlemek için tıklayın.