Yönetim Kurulu’nun Mesajı

Değerli KRYD üyelerimiz ve takipçilerimiz,

Sizlerle paylaşmak istediğimiz önemli bir mesajımız var. Cumhuriyetimizi İkinci Yüzyılında, hak ettiği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma gayemiz ve derneğimizin vizyonunda yer alan “ülke ekonomisinin gelişmesine katkıda bulunmak” ilkesinden hareketle, günümüz şartlarında artık elzem hale gelen risk yönetimi alanındaki dönüşümün öncülüğünü üstleniyoruz.

Türkiye’de risk yönetimi konusunda faaliyet gösteren tüm profesyonelleri aynı çatı altında toplamak amacıyla kurulan Kurumsal Risk Yönetimi Derneği olarak, yoğun çaba ve fedakârlık gerektiren bu dönüşümü ancak hep birlikte başarabileceğimizin farkındayız.

Biliyoruz ki; Kurumsal Risk Yönetimi, kuruluşlarımız ve ülke ekonomisi için çok değerli, hedeflediğimiz seviyeye ulaşmak için ise daha etkin ve daha aktif olmalı, karar noktalarında daha fazla yer almalıyız.  

İnanıyoruz ki; risk yönetimi mesleğinin önü çok açık, bu dönüşüm süreci önemli fırsatlar barındırmakta; aynı zamanda gelişim odaklı atılması gereken pek çok adım da bulunmakta.

Bizler, bu mesleğe gönül vermiş kişiler olarak risk yönetiminin gelişimi ve daha ileri seviyelere taşınması adına var gücümüzle çalışacağız.

Ve eminiz ki; bu mesajı okuyup “Ben de bu sürecin bir parçası olmalıyım.” diyen çok sayıda arkadaşımız, meslektaşımız, meslek büyüğü destekçimiz olacaktır.

İşte bu değerli dönüşümde yer almak isteyen elçilerimiz için, aşağıdaki çalışma alanlarını oluşturduk. 

KRYD; tüm risk yönetimi profesyonellerinin derneği olarak sizlerle daha güçlü ve mesleğimizi el birliğiyle geliştirecek, dönüşümü hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Çalışma Alanları

    1. Dayanıklılık ve İş Sürekliliği
    2. Global Riskler Zirvesi Etkinliği
    3. Risk Yönetimi’nde Sigorta
    4. Regülasyon & Standartlar